Netflix Sinema

How to Lose a Guy in 10 Days? (2003)

İlişki başlangıcında karşı tarafı etkilemek, ilgisini kazanmak için yaptığımız ataklar ilerleyen senelerde tamamen değişebiliyor. Mesela Onur’la ilk yıllarımda 2 abiyle büyümenin avantajı olarak futbola yakınlığım artı puanları haneme eklerken Onur’un korku gerilim film sevgime ortak olması takdire şayandı. Ama Evliliğin 8, ilişkinin 13. yılında artık ne ben maç izliyorum ne de o korku gerilim izliyor. Zira bu küçük detaylardan çok daha değerli şeyleri biriktirdik ve yol aldık. Gene de karşı tarafın tahammül edemeyeceği şeyler, zamanında öne çıktı mı? Tabi ki hayır. Sanırım ikimiz de birbirimizi kaybetmeyi göze alamazdık. Bugünkü film ise kazanmayı değil kaybetmeyi hedefliyor! Karşınızda 1 Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir?

Benjamin, ilişkileri birkaç günden öteye gidemeyen hayli çapkın bir adamdır. Ayrıca iş konusunda da hırslı olan Benjamin, bir gün patronuyla iş için iddiaya girer. Hedefse bir ilişkisinin 10 günden uzun olmasıdır. Ama karşısına çıkan Andie 10 günde bir adamı kendinden uzaklaştırmayı amaçlamıştır!

2000’li yılların romantik komedilerinden beğendiklerim 2 elin parmağını geçemezken 90’ların romantik komedilerini tekrar tekrar seyretmeye meyilliyim. Meg Ryan, Kate Hudson, Drew Barrymore, Julia Roberts ve Hugh Grant romantik komedileri her şeye rağmen kabulümdür. Bu film de tarihine rağmen 90’lı yılların ruhunu taşıyor. Anlatımı keyifli, kurgusu başarılı, kadrosu kuvvetli, mekan ve müzik seçimleri türüne göre gayet iyi.

Geçenlerde 4. kez izlerken “Andie’nin Benjamin’e yaptıklarını Onur bana yapsa gene sever miydim?” diye düşündüm. Vallahi zor. Hatta hemcinsim olmasına rağmen o yeni gelin süslemeli ev sahnesi, her defasında beni benden alıyor. Kitap uyarlaması olan romantik komedinin 50 milyon dolar bütçesine karşılık 178 milyon dolar hasılat elde etmesi de o aşkın, gözlerdeki parıltının adeta ispatı. Netflix’te var. Hadi izleyin ve gençliğinize ışınlanın. IMDb 6.4, 116 dk, +13, türü romantik komedi

#sinemaseveranne #netflixtürkiye #howtoloseaguyintendays

Yazar hakkında

sinemaseveranne

Yorum Bırak