Hakkımda

1985’in en soğuk günlerinden birinde evin üçüncü çocuğu ve tek kızı olarak dünyaya gelmişim. İki ağabeye sahip olmanın tüm nimetlerinden faydalanarak büyüdüm. Ortaokul ve lise eğitimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra Sabancı Üniversitesi’nde Yönetim Bilimleri bölümünde çok güzel seneler geçirdim. Üstüne de Anadolu Üniversitesi’nde Dış Ticaret okudum.

Kurumsal firmalarda satın alma bölümünde kariyer yaptıktan sonra aile işine girdim ve o esnada Kasım 2014’te Onur’la evlendim, Nisan 2016’da Celil Ediz dünyaya geldi. Tek desteğim eşimle oğlumuzu büyüterek 5 yaşına getirdik.

7 yaşımdan bu yana bitmek bilmeyen bir sinema sevdam var. Sinemaya gitmeyi, evde film izlemeyi, sinemayla ilgili kitaplar okuyup araştırmalar yapmayı o kadar çok seviyordum ki sıklıkla çevremden film önerileri yapmam istendi. Bunun keyfine varınca Şubat 2011’de Seyirci Koltuğu bloğumu kurdum. 2018’e kadar izlediğim filmler ve sektördeki ünlülerle ilgili yazılar yayınladım. Tabi Celil Ediz’in varlığıyla zaman ayıramayınca ara verdim. Yazma arzum beni tekrar uyarınca Instagram’da Sinemaseveranne hesabını açtım ve paylaşımlara oradan devam ettim.

Sıkı takipçilerim sayesinde 2021’e kadar beraber geldik. Lakin Instagram’ın algoritmasıyla savaşmaktan, uzun uzun yazdığım yazıları kısaltmak zorunda kalmaktan “azıcık” yorulunca eski günlerimi özleyerek bloğa tekrar dönüş yapmak istedim. Instagram’da sadece sinema yazıları yazarken burada kişisel yazılarımı da paylaşma hevesi doğdu. Algoritmaya bakmadan, kaç kişi beğendi/yorum yazdı stresine girmeden doya doya yazmak niyetindeyim.

Umarım siz de eşlik eder, keyif alırsınız.

Fatma Erişken Aluç

Mayıs 2021