Hakkımda

1985’in en soğuk günlerinden birinde evin üçüncü çocuğu ve tek kızı olarak dünyaya gelmişim. İki ağabeye sahip olmanın tüm nimetlerinden faydalandım, hala da faydalanırım. Ortaokul ve lise eğitimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nde bitirdikten sonra ÖSS (bizim zamanımızda ÖSS idi) öncesi gezdiğim ve bölüm bile düşünmeden tek hayalim olan Sabancı Üniversitesi’ne girip çok güzel seneler geçirdim.

Kurumsal firmalarda satın alma bölümünde kariyer yaptıktan sonra aile işine girdim ve o esnada Kasım 2014’te diğer yarım olan eşimle evlendim. İş, evlilik, gezme tozma derken her şeyi bir kenara atmama neden olan biricik oğlumuz Celil Ediz Nisan 2016’da dünyaya geldi. 5 aylık hamileliğim sonrası dışarıdaki işi gücü bırakıp evdeki işe güce yoğunlaştım. Hamileliğim boyunca Celil Ediz’e bir anı defteri bırakmak istedim. Her yazmaya oturduğumda bir engel çıktı veya üşendim. Bebek doğdu, büyüyor ve hala o deftere başlayamadım. Ben de “Bildiğim yolu, blogu deneyeyim!” diyerek hem ona güzel bir anı olsun hem de yaşadıklarımı, tecrübelerimi, tecrübesizliklerimi anne adaylarıyla, yeni annelerle paylaşmak istedim. Malum artık hayat onun üzerine kurulu; her konu ona bağlanıyor. Yazacak, araştıracak, okunacak o kadar çok şey varken Sinemasever Anne hayat buldu.

Blogun adı neden Sinemasever Anne? 7 yaşımdan bu yana bitmek bilmeyen bir sinema sevdam var. Üniversite zamanında okulumun müthiş DVD kaynağı sayesinde daha da anlam kazandı. Baktım çevremdeki insanlar bana film önerileri sorup duruyor ve ben de bundan keyif alıyorum, Şubat 2011’de Seyirci Koltuğu’nu kurdum ve izlediğim filmlerle ilgili düşüncelerimi yazmaya başladım. Aralara araştırmalar, listeler, kitaplar ekledim. Hala da büyük bir keyif ve hevesle yazmaya devam ediyorum.

Herkese keyifli okumalar 🙂

Fatma Erişken Aluç