Netflix Sinema

Fractured (2019)

Fractured

Gün içinde istemediğim bir şey yaşadıysam veya söylemem gereken bir şeyi zamanında söyleyemeyip içimde kaldıysa gece kafamı yastığa koyar koymaz senaryo üretmeye başlarım. “Orada şunu deseydim şöyle olurdu. O anda oraya gitmeseydim de şuraya gitseydim bunu yaşamazdım. Eğer o bana bunu deseydi ben de ona şu lafı söylerdim.” gibi sayısız cümleler birbirini kovalar. Şansım varsa yarım saatte iç hesaplaşmam biter, bu süreyi geçerse merhaba sabah ezanı! İşte bu ürettiğim senaryoları filmlerde yaşamak ayrı heyecan katıyor. Sürekli “Kesin bu böyle, aslında o değil de gerçek şu” diyerek filmin sonunu tahmin etmek ve sürekli fikir değiştirmek çok eğlenceli geliyor. Bu filmleri bulmak zor ama bulunduğunda tadından yenmiyor! İşte onlardan biri Fractured

Ray, eşi ve küçük kızıyla bir yolculuğa çıkar. Yolculuk esnasında kolunu kıran kızını en yakın hastaneye götürürler. Eşi ve kızı MR çekimi için hastanenin alt katına inerler. Bir süre sonra Ray’i bir sürpriz bekler: Eşi ve kızı ortada yoktur ve hastanedeki tüm kayıtlar silinmiştir!

IMDb puanına bakıp sürekli ertelediğim bu gizem gerilimi Onur’la seyrettik. Tahminimizden daha iyi, daha karmaşık çıktı. Seçenekler arasında gidip gelirken zaman hızlıca akıyor. Tahmin edilemeyecek bir sonu olmasa da gidişatı, kurgusu, oyuncuları, gerilimi artıran renk tonu ve müzik çalışmaları türüne göre başarılı. Ray’in çaresizliğini bir eş ve anne olarak öyle derinlerde hissettim ki başıma gelse ne yapacağımı düşünüp durdum. Kurgusal hatalar yok değil fakat ters köşeleri öyle güzel düşünülmüş ki bittiğinde hem şaşırdık hem de “Ah be!” diyerek üzüldük. Puanlama sistemine takılan nadir filmlerden biri olarak gizem gerilim meraklılarına mutlaka öneriyorum! Netflix projesidir. IMDb 6.4, 99 dk, türü gizem-gerilim.

#sinemaseveranne #netflixtürkiye #fractured

 

Yazar hakkında

sinemaseveranne

2 Yorum Var

Yorum Bırak