Netflix Sinema

As Good As It Gets (1997)

Onur’la birbirimizin elini tutalı 10 yılı geçti. Saygı, sevgi, sadakat, güven en önemli kriterler ama anlaşabilmek için bunlar da yeterli olmayabiliyor. Sebebiyse karşımızdakini olduğu gibi kabul edememek. Hayata bakışımız ve hayattan beklentilerimiz benzer olduğundan sorunları hayli azaltıyor. Lakin karakter farklılıklarımız 10 yıldır ikimizi de sınıyor. Onun rahat ve plansız yaşam seçimine karşılık benim plan programlı alışkınlarım; kimseye hayır diyememesine karşılık benim karşımdaki üzülecek diye içime atmayışım ve kolayca hayır deyişim başlarda sorundu. Zamanla ikimiz de törpülendik, orta yolu bulmada zorlanmıyoruz. Peki, siz karşınızdakini olduğu gibi kabul edebiliyor musunuz veya olduğu gibi kabul etmeli miyiz? Cevapları Benden Bu Kadar’da bulalım mı?

Obsesif kompulsif bozukluğu tanısı almış başarılı yazar Melvin, ciddi takıntılara sahiptir. Homofobik Melvin, eşcinsel komşusu Simon bir saldırı sonrası hastaneye yatınca ona yardım etmek zorunda kalır ve hayatındaki tüm rutin alt üst olur!

En iyi erkek ve kadın oyuncu Oscar ile Altın Küre ödüllerini kazanan Benden Bu Kadar, tam bir performans filmidir! Jack Nicholson ve Helen Hunt’tan gözlerinizi alamıyorsunuz. Romantik komedi görünse de karakterlerin içinde derin bir dram var. Takıntıları yüzünden hayatı kısıtlanan Melvin, eminim çevrenizde değişik düzeylerde vardır; hatta belki o sizsiniz! Diğer yandan oğlunun hastalığıyla boğuşan bekar annenin çaresizliği yanınızda eşiniz, cebinizde paranız bile olsa benzer duyguları hissettirecektir. Kadın erkek ilişkilerinde neyin önemli olup olmadığını farklı açılardan ele alması da filmin diğer artısıdır. Bu kadar konunun aynı anda işlenip üstüne keyiflendirmesi pek kolay değildir. Hayatınızdan memnun olmadığınız halde değişmekten korkuyor veya cesaret edemiyorsanız Melvin size mükemmel bir motivasyon kaynağı olacaktır! Duvarlarınıza düşünmeden yazacağınız replikleri de cabası! Netflix’te var. IMDb 7.7, 139 dakika, türü komedi-romantik- dram komedi, izlenme yaş kodu PG-13

Yazar hakkında

sinemaseveranne

Yorum Bırak