Dizi Sinema

Bozkır (2018)

Moraller bozuk, gelecek korkusu var, çocuklara her şeyi açıklayamıyoruz ya da anlamaya müsait değiller (tıpkı 4 yaşındaki Celil Ediz gibi). Bu ortamda kafa dağıtmanın, olumsuz düşüncelerden uzaklaşmanın en güzel yollarından biri benim de hayat rutinim olan filmler! Bazılarımız bu dönemde komedi film ve dizileri tercih ederken benim gibi adrenalin sevenler gerilim ve polisiyelere sarabilir. Hele tek sezonluk başarılı diziler şu an moralimizi yükseltmek için en hızlı yol bile sayılır! TV’den uzak internete yakın bünyem size gene bir BluTv dizisi sunuyor. İşte karşınızda Anadolu topraklarında geçen hayli gerçekçi ve kendine bağlayan Bozkır!

Sessizliğinin altında büyük tecrübe yatan Seyfi baş komiser ve yeni polis Nuri Pamir, gelen bir ihbar üzerine kolları sıvarlar: Bir çocuk öldürülmüştür. Yaşadıkları küçük şehirde bu ölüm pek hayra alamet değildir.

10 bölümlük mini dizide abartısız ve sade bir hikaye var. Konu gereği Behzat Ç.’nin kulakları çınlıyor, mekan gereği Bir Zamanlar Anadolu’da filminin rüzgarı esiyor. Lakin kendine özgün anlatımı, etkili oyuncu kadrosu, fazlasıyla “yerel” yan hikaye ve karakterleriyle bizden bir dizi. Yiğit Özşener tecrübesi projeye çok şey katıyor. Bu diziye kadar pek haz etmediğim Ekin Koç ise yeniyetme polis karakterini iyi canlandırmış. Gereksiz yan karakterlere ve hikayelere yer verilmemiş, müzikleriyle gizemi ve dramı üst seviyede tutmuş, diyaloglarıyla akılda kalmış, insan ilişkilerini didik didik etmiş Bozkır’ı beğeneceğinize inanıyorum. Sıklıkla ters köşe yaptığı kadar zaman zaman tahminler de doğru çıkıyor. Diziyi izlerken insanlardan, hayattan nefret edebilirsiniz zira konu çocuklar! IMDb 8.2, 50’şer dakika, 10 bölüm, türü suç-gizem-dram

Yazar hakkında

sinemaseveranne

Yorum Bırak