Not Found

The requested URL index.php was not found on this server.


Apache/2.2.22 (Linux) Server at Port 80
1 Oyuncak Temizliği - Sinemasever Anne
Oyuncak Sağlık Temizlik/Bakım

Oyuncak Temizliği

Oyuncak Temizliği

Oyuncak Temizliği

Oyuncak temizliği Celil Ediz doğduğundan beri kafamı kurcalayan bir konu oldu. Zira bütün eşyalar gibi oyuncak da sürekli ağızda dolanıyor, yere düşüyor, bir daha ağza alınıyor. Mikrobun her türünü taşıdığından şüphe yok.

Biberon temizliği gibi oyuncak temizliği için de kimyasallar mevcut. Bazı anneler çamaşır suyuyla dezenfekte ediyorlar. Ne sıvı deterjanlar ne de çamaşır suyu içime sindi. Araştıra araştıra en kutsal temizleme malzemesini buldum: Sirke! Belki komik gelecek ama elma sirkesi mi üzüm sirkesi mi diye de araştırdım. Sonuç: En iyisi beyaz sirke. Manavlarda, marketlerde bulmak mümkün.

Oyuncak Temizliği

Oyuncak Temizliği

Celil Ediz’in banyo kovasına sıcak suyu doldurdum, üstüne de beyaz sirke koydum. Sonra boşalttım pilli/elektronik olmayan oyuncakları. 20-25 dakika beklettim. Sonrasında kovadaki suyu değiştirdim, tabi sirke eklemedim bu kez. Onda da 20 dakika kadar beklettikten sonra her oyuncağı tek tek sudan geçirip kurumaya bıraktım.

Oyuncak Temizliği

Oyuncak Temizliği

Celil Ediz temiz oyuncaklarına kavuştu, benim de içim rahatladı 🙂 Tabi bu temizlik 5 dakika mı sürer 1 gün mü sürer, bilinmez. Hele de Celil Ediz gibi bebeğinizin reflüsü varsa 1 dakika bile olabilir. Ara sıra bu temizlik gene de işe yarıyor.

Peluşları da tekrar yıkadığım zaman görselli bir yazı hazırlayacağım 🙂

Yazar hakkında

sinemaseveranne

Yorum Bırak